Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Naras Köprüsü’nü yeniliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaca cevap veremez hale gelen Manavgat’taki Naras Köprüsü’nü yine yıkarak yapıyor. Çalışmaların 2,5 ayda tamamlanması planlanırken, ulaşımın aksamaması için Naras Çayı üzerindeki mevcut köprünün yanına süreksiz köprü yapıldı.

Manavgat’ın Oymapınar güzergahı üzerindeki birçok mahallenin yanı sıra İbradı ilçesi geçiş güzergahı üzerinde yer alan ve son yıllarda yetersizliği nedeniyle en büyük sorunlardan biri haline gelen Naras Köprüsü’nde tadilat yapılıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje ile yaklaşık 20 milyona mal olacak köprünün 2,5 ayda tamamlanması planlanıyor.

YENİ KÖPRÜ UZUN VE GENİŞ OLACAK

Dikmen, Bucakşeyhler, Yukarı Işıklar, Tilkiler, Sevinç, Yaylaalan, Oymapınar ve İbradı ilçelerinin kullandığı yol üzerindeki Naras Köprüsü’nün yapımına mevcut köprünün yıkılmasıyla başlandı. 7,5 metre genişliğinde ve 30 metre uzunluğundaki mevcut köprü yıkılarak yerine 13 metre genişliğinde ve 33 metre uzunluğunda yeni bir köprü yapılıyor. Yayaların aslına uygun olarak kullanabileceği köprünün 2,5 ayda tamamlanması hedefleniyor.

Ulaşımı aksatmamak için mevcut köprünün yanına Naras Çayı’na yerleştirilen baklalar doldurularak süreksiz bir köprü yapıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

cukurcaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu