Haber

Rizeli Vatandaşlardan Millet İttifakı Adaylarına Bağkur ve Hastane Şikayeti: “Şimdi Hastaneye Gidemeyiz Bari Gireyim Orada Rehin Kalayım”

GENÇAĞA KARAFAZLI

Millet İttifakı Rize’nin Derepazarı ilçesinde Rize milletvekili adayları Tahsin Ocaklı, Köksal Toptan ve Muhammet Yıldız sandık görevlileriyle görüştü. 22 yaşındaki esnaf, “İki kızım var biri üniversiteye gidecek. Nasıl okuturum diye düşünüyorum. BAĞKUR primini ödeyemiyorum, hastaneye gidemiyorum” dedi. Şu anda oradan okudular ‘Hastaneye gidiyordunuz size bir tutanak imzalattılar’ diyorlar. Şimdi hastaneye gidemiyoruz, ‘En azından ben gireyim ki orada kalayım. 3 bin 500 TL BAĞKUR primi. Saç ve sakalımı tıraş ettiğim için 50 TL alıyorum. 3 bin 500 TL’yi nasıl yatırabilirim” dedi.

Millet İttifakı Rize milletvekili adayları Tahsin Ocaklı, Köksal Toptan ve Muhammet Yıldız dün Rize’nin Derepazarı ilçesinde sandık görevlileriyle bir araya geldi, ardından esnafı ziyaret etti. Milletvekili Adayı Köksal Toptan’a konuşan bir vatandaş, “Umarım bu hükümet kaybeder de piyasalar rahatlar” diyerek eleştirisini dile getirdi. Derepazarı’nda esnaf olarak çalışan bir vatandaş, “Sizi bekliyoruz göreve gelmenizi bekliyoruz inşallah bu sefaletten kurtuluruz” dedi.

“ÇOCUĞUMU ÜNİVERSİTEYE NASIL OKUTACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM”

Engindere Mahallesi’ndeki esnafları ziyaret eden milletvekili adayı Köksal Toptan ile Muhammet Yıldız’a 22 yıllık esnaf olduklarını anlatan bir vatandaş, şunları söyledi:

“İki kızım var biri üniversiteye gidecek. Şu an onları nasıl okutacağımı düşünüyorum. BAĞKUR primini ödeyemiyorum şu an hastaneye gidemiyorum. orda hastaneye gidiyordun sana senet imzalattılar artık hastaneye gidemiyoruz bari ben orada kalayım rehin kalayım BAĞKUR primi 3 bin 500 tl ben 50 tl alıyorum Saçımı sakalımı tıraş ettiğim için 3 bin 500 TL’yi nasıl yatıracağım?”

“GENÇLERE GÜVENİYORUM, NEFRET DİLİNİ KIRIN”

Engindere Mahallesi’ne yaptığı ziyaretlerde oto yıkamada çalışan vatandaşlarla sohbet eden milletvekili adayı, gençlik ve işsizlikle ilgili yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Böyle bir ayrımcılık olamaz. Böyle bir nefret dili olamaz. Size güveniyorum gençler, kırın bu nefret dilini. Bugün siyasi partiler gibi, yarın obur seversiniz, oy verirsiniz, bu işler böyle ama ama Bu düşmanlığın kalkması lazım, bu bölücülüğün kalkması lazım Terörist olabilir mi Geçmişim ortada beni bu etiketle yaftalıyorlar ben mağdur olayım beyler bunlara uymayın sizi seviyorum. “

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-kure.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu